Program

Poniedziałek - 14.09.2015

Sale wykładowe
Godzina Nazwa zdarzenia
10:00 - 12:00 Rejestracja uczestników
12:00 - 14:00 Otwarcie Kongresu - wystąpienia gości
Sesja plenarna
Wspólna fotografia
14:00 - 15:30 Obiad - Strefa Kultury Studenckiej PWr, Bud. C-18, ul. Hoene-Wrońskiego 10
15:30 - 16:40 Obrady w sesjach:
Sesja A/1 – Inteligentna kopalnia – Referaty zamawiane
Sesja B/1 – Górnictwo podziemne
Sesja C/1 – Górnictwo odkrywkowe
Sesja D/1 – Dolnośląskie Zagłębie Węglowe
Sesja E/1 – Bezpieczeństwo w górnictwie - Zagrożenie zawałami i zagrożenie opadem skał ze stropu i ociosu wyrobisk
16:40 - 17:00 Przerwa kawowa
17:00 - 18:10 Obrady w sesjach:
Sesja A/2 – Inteligentna kopalnia - Automatyka i robotyka
Sesja B/2 – Górnictwo podziemne
Sesja C/2 – Górnictwo odkrywkowe
Sesja D/2 – Dolnośląskie Zagłębie Węglowe
Sesja E/2 – Bezpieczeństwo w górnictwie - Zagrożenie metanowe
19:00 - Uroczysta kolacja (Hotel Mercure, pl. Dominikański 1)

Wtorek - 15.09.2015

Sale wykładowe
Godzina Nazwa zdarzenia
09:00 - 19:00 Sesja plakatowa konferencji Inteligentna kopalnia
09:00 - 10:10 Obrady w sesjach:
Sesja A/3 – Inteligentna kopalnia - Automatyka i Robotyka/ Diagnostyka
Sesja B/3 – Górnictwo podziemne
Sesja C/3 – Górnictwo odkrywkowe
Sesja D/3 – Górnictwo i środowisko
Sesja E/3 – Bezpieczeństwo w górnictwie - Zagrożenia w górnictwie węglowym
10:10 - 10:30 Przerwa kawowa
10:30 - 11:40 Obrady w sesjach:
Sesja A/4 – Inteligentna kopalnia - Automatyka i Robotyka - Aplikacje
Sesja B/4 – Górnictwo morskie
Sesja C/4 – Górnictwo odkrywkowe
Sesja D/4 – Górnictwo i środowisko
Sesja E/4 – Bezpieczeństwo w górnictwie - Górnictwo odkrywkowe
11:40 - 12:00 Przerwa kawowa
12:00 - 13:30 Obrady w sesjach:
Sesja A/5 – Inteligentna kopalnia - Systemy informatyczne
Sesja B/5 – Górnictwo morskie
Sesja C/5 – Górnictwo odkrywkowe
Sesja D/5 – Mechanizacja górnictwa
Sesja E/5 – Ekonomika, organizacja i zarządzanie w przemyśle surowców mineralnych oraz na rynku paliw kopalnych i energii
13:30 - 15:00 Obiad
15:00 - 16:25 Obrady w sesjach:
Sesja A/6 – Inteligentna kopalnia - Monitorowanie/diagnostyka
Sesja B/6 – Wody mineralne, lecznicze i termalne - Wody mineralne i lecznicze Polski
Sesja C/6 – Zgazowanie węgla
Sesja D/6 – Górnictwo i środowisko
Sesja E/6 – Ekonomika, organizacja i zarządzanie w przemyśle surowców mineralnych oraz na rynku paliw kopalnych i energii
16:26 - 16:45 Przerwa kawowa
16:45 - 18:00 Obrady w sesjach:
Sesja A/7 – Inteligentna kopalnia - Monitorowanie/diagnostyka
Sesja B/7 – Wody mineralne, lecznicze i termalne - Wody termalne Polski
Sesja C/7 – Zgazowanie węgla
Sesja D/7 – Górnictwo i środowisko
Sesja E/7 – Górnictwo podziemne
19:00 - Koktajl (foyer)
21:30 - Pokaz specjalny Wrocławskiej Fontanny (przy Hali Stulecia, przejście pieszo lub przejazd własnym samochodem, dystans 1,3 km)

Środa - 16.09.2015

Sale wykładowe
Godzina Nazwa zdarzenia
05:30 - 17:00 Wyjazd do KGHM - zjazd do kopalni:
- ZG Lubin 15 osób,
- ZG Rudna 15 osób,
- ZG Polkowice-Sieroszowice 15 osób
- Żelazny Most 15 osób.

Autokar odjeżdża punktualnie o godz. 5.30, zbiórka 10 min. wcześniej - przystanek autobusowy przy Hotelu Mercure naprzeciwko kościoła św. Wojciecha (dominikańskiego)
07:00 - 17:00 Wyjazd do:
- Sztolni w Krobicy (Kopalnia św. Jana),
- Świeradowa-Zdroju (wody lecznicze),
- Karpnik (wody termalne).

Autokar odjeżdża punktualnie o godz. 7.00, zbiórka 10 min. wcześniej - przystanek autobusowy przy Hotelu Mercure naprzeciwko kościoła św. Wojciecha (dominikańskiego)
10:00 - 13:30 Zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem - zbiórka na przystanku autobusowym przy Hotelu Mercure naprzeciwko kościoła św. Wojciecha (dominikańskiego)

Godziny zakończenia wycieczek są orientacyjne. W trakcie wycieczek planowany jest obiad.

Poniedziałek - 14.09.2015

Sale wykładowe
Godzina Nazwa zdarzenia
10:00 - 12:00 Rejestracja uczestników
12:00 - 14:00 Otwarcie Kongresu - wystąpienia gości
Sesja plenarna
Wspólna fotografia
14:00 - 15:30 Obiad - Strefa Kultury Studenckiej PWr, Bud. C-18, ul. Hoene-Wrońskiego 10
15:30 - 16:40 Obrady w sesjach:
Sesja A/1 – Inteligentna kopalnia – Referaty zamawiane
Sesja B/1 – Górnictwo podziemne
Sesja C/1 – Górnictwo odkrywkowe
Sesja D/1 – Dolnośląskie Zagłębie Węglowe
Sesja E/1 – Bezpieczeństwo w górnictwie - Zagrożenie zawałami i zagrożenie opadem skał ze stropu i ociosu wyrobisk
16:40 - 17:00 Przerwa kawowa
17:00 - 18:10 Obrady w sesjach:
Sesja A/2 – Inteligentna kopalnia - Automatyka i robotyka
Sesja B/2 – Górnictwo podziemne
Sesja C/2 – Górnictwo odkrywkowe
Sesja D/2 – Dolnośląskie Zagłębie Węglowe
Sesja E/2 – Bezpieczeństwo w górnictwie - Zagrożenie metanowe
19:00 - Uroczysta kolacja (Hotel Mercure, pl. Dominikański 1)

Wtorek - 15.09.2015

Sale wykładowe
Godzina Nazwa zdarzenia
09:00 - 19:00 Sesja plakatowa konferencji Inteligentna kopalnia
09:00 - 10:10 Obrady w sesjach:
Sesja A/3 – Inteligentna kopalnia - Automatyka i Robotyka/ Diagnostyka
Sesja B/3 – Górnictwo podziemne
Sesja C/3 – Górnictwo odkrywkowe
Sesja D/3 – Górnictwo i środowisko
Sesja E/3 – Bezpieczeństwo w górnictwie - Zagrożenia w górnictwie węglowym
10:10 - 10:30 Przerwa kawowa
10:30 - 11:40 Obrady w sesjach:
Sesja A/4 – Inteligentna kopalnia - Automatyka i Robotyka - Aplikacje
Sesja B/4 – Górnictwo morskie
Sesja C/4 – Górnictwo odkrywkowe
Sesja D/4 – Górnictwo i środowisko
Sesja E/4 – Bezpieczeństwo w górnictwie - Górnictwo odkrywkowe
11:40 - 12:00 Przerwa kawowa
12:00 - 13:30 Obrady w sesjach:
Sesja A/5 – Inteligentna kopalnia - Systemy informatyczne
Sesja B/5 – Górnictwo morskie
Sesja C/5 – Górnictwo odkrywkowe
Sesja D/5 – Mechanizacja górnictwa
Sesja E/5 – Ekonomika, organizacja i zarządzanie w przemyśle surowców mineralnych oraz na rynku paliw kopalnych i energii
13:30 - 15:00 Obiad
15:00 - 16:25 Obrady w sesjach:
Sesja A/6 – Inteligentna kopalnia - Monitorowanie/diagnostyka
Sesja B/6 – Wody mineralne, lecznicze i termalne - Wody mineralne i lecznicze Polski
Sesja C/6 – Zgazowanie węgla
Sesja D/6 – Górnictwo i środowisko
Sesja E/6 – Ekonomika, organizacja i zarządzanie w przemyśle surowców mineralnych oraz na rynku paliw kopalnych i energii
16:26 - 16:45 Przerwa kawowa
16:45 - 18:00 Obrady w sesjach:
Sesja A/7 – Inteligentna kopalnia - Monitorowanie/diagnostyka
Sesja B/7 – Wody mineralne, lecznicze i termalne - Wody termalne Polski
Sesja C/7 – Zgazowanie węgla
Sesja D/7 – Górnictwo i środowisko
Sesja E/7 – Górnictwo podziemne
19:00 - Koktajl (foyer)
21:30 - Pokaz specjalny Wrocławskiej Fontanny (przy Hali Stulecia, przejście pieszo lub przejazd własnym samochodem, dystans 1,3 km)

Środa - 16.09.2015

Sale wykładowe
Godzina Nazwa zdarzenia
05:30 - 17:00 Wyjazd do KGHM - zjazd do kopalni:
- ZG Lubin 15 osób,
- ZG Rudna 15 osób,
- ZG Polkowice-Sieroszowice 15 osób
- Żelazny Most 15 osób.

Autokar odjeżdża punktualnie o godz. 5.30, zbiórka 10 min. wcześniej - przystanek autobusowy przy Hotelu Mercure naprzeciwko kościoła św. Wojciecha (dominikańskiego)
07:00 - 17:00 Wyjazd do:
- Sztolni w Krobicy (Kopalnia św. Jana),
- Świeradowa-Zdroju (wody lecznicze),
- Karpnik (wody termalne).

Autokar odjeżdża punktualnie o godz. 7.00, zbiórka 10 min. wcześniej - przystanek autobusowy przy Hotelu Mercure naprzeciwko kościoła św. Wojciecha (dominikańskiego)
10:00 - 13:30 Zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem - zbiórka na przystanku autobusowym przy Hotelu Mercure naprzeciwko kościoła św. Wojciecha (dominikańskiego)

Godziny zakończenia wycieczek są orientacyjne. W trakcie wycieczek planowany jest obiad.

Partnerzy: