Na Kongresie powiało optymizmem

IV Polski Kongres Górniczy w Krakowie to okazja do wymiany doświadczeń, pochwalenia się osiągnięciami i dyskusji nad przyszłością górnictwa.

Do Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zjechali z całego kraju szefowie spółek związanych z górnictwem i naukowcy. Zdaniem prof. Józefa Dubińskiego, b. dyrektora Głównego Instytutu Górnictwa, podczas kongresu przedstawiono całokształt problemów współczesnego górnictwa w Polsce.

– Powiało optymizmem, kiedy wiceminister środowiska przedstawił założenia programu surowcowego i wręczył przedstawicielowi kopalni Bogdanka koncesję, o którą ubiegała się przez długie lata. Podobnie podczas wystąpienia przedstawiciela Famuru, który podkreślił, że Polska jest znaczącym producentem maszyn i urządzeń górniczych na świecie – mówi prof. Dubiński.

Organizatorzy to Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN, Wydział Górnictwa i Geoinżynierii AGH, Polski Komitet Światowego Kongresu Górniczego oraz Fundacja dla AGH.

źródło: nettg.pl

24-11-2017 19:23